Gala wieńcząca IV edycję projektu „Hoover Table”

W dniu 3 listopada 2022 r. w Muzeum Fotografii MuFo w Krakowie odbyła się uroczysta gala wieńcząca IV edycję projektu „Hoover Table”, w której z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego brały udział Panie Beth E. Barry oraz dr Werona Król-Gierat.

Akcja Hoover Table powstała, by upamiętnić filantropijną działalność amerykańskiego prezydenta Herberta Hoovera – męża stanu i wielkiego przyjaciela Polski, który niósł ogromną pomoc humanitarną po obu wojnach światowych. Projekt został zainicjowany na 100-lecie odzyskania polskiej niepodległości i stosunków dyplomatycznych Polski i USA. Jego celem jest wsparcie zagrożonych wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej i wręczeniu darczyńcom pamiątkowych statuetek przez Panią Konsult Margaret Bula-Duane, zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchać anglojęzycznego koncertu Doroty Miśkiewicz, która nieprzerwanie od 2017 roku wybierana jest Jazzową Wokalistką Roku. Na zakończenie przygotowano poczęstunek na bazie ryżu, ziemniaków i kakao, który nawiązywał do „Obiadu Nieobecnego Gościa” wydanego w 1920 roku w Nowym Jorku.

Już dostępna videorelacja z wydarzenia ! Zachęcamy do obejrzenia TUTAJ.